Ultherapy

Close
Medikal Estetik

Ultherapy

Ulthera ya da ultherapy odaklanmış ses dalgaları (fokuslu ultrason) kullanarak cildin 5mm altındaki bağ dokuya ulaşabilen ve kollajen üretiminin tetikleyen bir tedavi yöntemidir. Ameliyatsız Yüz Germe olarak da bilinen bu işlemin diğer lazer uygulamardan en büyük farkı sadece yüzeysel değil derin dokuları da onaran bir yöntem olmasıdır. İşlem sırasında cilt altı dokuları görülmesi tedavi için planlanan bölgeye atış yapmasını ve daha iyi sonuç almasını sağlar. Bunu diğer lazerlerde ya da uygulamalarda yapmak mümkün değildir.

Ulthera için uygun en uygun adaylar cildinde gevşeme veya sarkma olan 40-65 yaş aralığındaki kadın ya da erkeklerdir. Ultherapy odaklanmış ses dalgaları (fokuslu ultrason) kullanarak cildin 5 mm altındaki bağ dokuya ulaşıyon ve kollajen üretimini tetikliyor. Cildin sıkılaşması ve yanakların gerilmesi sağlayan bu yöntem sadece yüzeysel değil derin dokuları da onaran bir yöntemdir.

Uygulama sırasında cilt altı dokuları görülmesi tedavisi planlanan bölgeye atış yapma imkanı sağlar. Bunu diğer lazerlerde ya da uygulamalarda yapmak mümkün değildir. Ulthera Amerika FDA onaylı bir cihazdır ve dolgu maddeleri, botoks ve diğer medikal estetik uygulamalarla kombine edilebilmektedir.

Ulthera hangi bölgelere uygulanmaktadır?
– Yanaklara,
– Orta yüze,
– Çene çizgisinde (jaw line) sarkmaları olan hastalara,
– Çene çizgisi belirginleştirmede,
– Boyun ve gıdı bölgesindeki sarkmayı tedavide
– Kaş kaldırmak amacıyla kaş-alın bölgesine,
– Üst göz kapağındaki deri fazlalıklarını toparlamak için göz kapaklarına,
– Dekolte bölgesine kırışık tedavisinde

Ulthera’da en etkili sonuç hangi bölgelerde alınır?
30-60 dakikalık seans sonrasında cilt ve cilt altı bağ dokusunu güçlendiren Ulthera özellikle, göz çevresi kırışıklıkları, dudak ve ağız çevresi kırışıklıkları, boyun kırışıklıkları, yanaklardaki kırışıklıklar tedavi edilebilmektedir.