Somon DNA’sı

Close
Medikal Estetik

SOMON DNA'SI

Somon DNA ciltte yaşlanmaya bağlı lekelere, sarkmalara ve kırışıklıklara karşı en etkili yaşlanma karşıtı yöntemlerden biridir. Özellikle dekolte, göğüs ve boyun bölgelerinde çok etkilidir.

Somon DNA işlemi polinükleotidler ve hyaluronik asit moleküllerinin cilde zerk edilmesiyle uygulanır. Bu moleküller vücudun tamamen doğal elemanlarıdır. Hem insan DNA’sına benzerliği hem de bu özelliğinden dolayı, cilt yenilenmesi, tazelenmesi ve anti-aging etkisi için somon balıklarından yararlanılmaktadır.

Somon DNA nasıl uygulanır?
Somon DNA’sı uygulaması için herhangi bir yaş sınırlaması yoktur. Yöntemin uygulanabilmesi için 3 boyutlu bir cilt altı analiz yapılır ve alınan veriler doğrultusunda süre ile birlikte nasıl bir uygulama yapılacağına karar verilir.

Somon DNA tedavisi iki aşamada uygulanır;
İlk aşama: Hyalüronik asit tedavisi ile cildin kaybettiği nem dengesinin düzene girmesi sağlanır.
İkinci Aşama: Somon balıklarının sütünden elde edilen bir serumun deri altına enjekte edilmesi gençleşmeyi sağlayan ikinci aşamaya başlanır.

Somon DNA hangi bölgelerde kullanılır?
– Yüz, boyun dekolte, el bölgelerinin gençleştirilmesi, onarımı ve yenilenmesinde,
– Göz çevresinin aydınlatılması, şişlik ve koyu halkalarının giderilmesinde,
– Cilt yapısının düzenlenmesinde,
– Hamilelik ya da kilo alıp vermeler sonucu oluşan çatlakların tedavisinde.

Uygulama sonrasında sonuç ne zaman elde edilir?
Ciltteki değişim ilk seanstan sonra görülür ve her seanstan sonra artar. Ciltte parlama ve yenilenme görülür. Cilt esnekliği artar, ince çizgilerin görünümünde azalma ve komple bir yapılandırma ortaya çıkar.