Rinoplasti

Close
Burun Estetigi

Rinoplasti

Rinoplasti ameliyatları 18 yaş üzerinde, burnunda şekil bozukluğu ve nefes almada zorluk gibi fonksiyonel şikayetleri olan insanlara yapılabilir. Amaç, ameliyatlı görünüme yol açmamak, doğal bir sonuç elde etmektir.

Rinoplasti Nedir?
Rinoplasti ameliyatlarında amaç sadece estetik bir güzellik değildir. Burnun içindeki yapısal problemlerden kaynaklanan tıkanıklıkların ortadan kaldırılmasını ve hastanın daha rahat nefes almasını da sağlayan cerrahi bir uygulamadır

Kimlere Rinoplasti ameliyatı yapılabilir?
– Burun ameliyatı gençlerde kemik gelişiminin ardından tavsiye edilir
– Burun yüze göre çok büyük veya küçükse ya da önden bakıldığında çok geniş görünüme sahipse
– Burun ucunda düşüklük varsa
– Burun ucu geniş ve kalınsa
– Burun delikleri normale göre daha genişse
– Herhangi bir kaza ya da olay sebebiyle burunda asimetrik bir görünüm varsa
– Nefes almayı engelleyen bir burun tıkanıklığı varsa

Rinoplasti ameliyatı nasıl yapılır?
Estetik burun ameliyatı lokal veya genel anestezi altında yapılır. Ortalama 2 saat süren operasyon sonrası burun deliklerine tampon yerleştirilir. Göz etrafında şişlik ve morluk olur. 1-2 gün sonra alınan tamponlarla birlikte hasta rahat nefes sağlanır. 1 hafta sonra alınan atel ile birlikte hasta normal hayata dönmen.

Rinoplasti ameliyatları sonrası neler yaşanır?
Ameliyatından sonra gözle görülür şişlikler, bunlar 1-2 ay içinde gerilemektedir. Burun son şeklini alması için 6 ay-1 yıl süre geçmelidir.

Yüz Estetigi

Yüz Germe

Yüzümüz ne yazık ki zamanla yer çekimine yenik düşer. Bu etki yüzü yerinde tutan bağlarda gevşeme, deri esnekliğinin zamanla azalması ile de sarkmalar oluşmasına neden olur. Özellikle yanak alt yüz bölgesindeki sarkma kişiyi yorgun ve yaşlı gösterir. Estetik cerrahi bu probleme yüz germe adı altında toplanan ameliyatlarla çözüm bulmuştur. Bir çok farklı teknik tanımlansa da temel amaç sarkan dokuları tekrar eski yerine getirmektir.

Yüz germe ameliyatı nasıl gerçekleşir, sonrası neler yaşanır?

Standart yüz germe işlemi yaklaşık 3 saattir.  Yüz germe endoskopik olarak saç içinden yapılan birkaç adet 2 cm’lik kesi ve ağız içinden yapılan kesiler ile yapılabileceği gibi kulak önünden başlayıp kulak arkasına ve enseye uzan bir kesi ile de açık şekilde yapılabilir. Böyle bir kesi ile yüz cildinin fazlası atılabilir ve aynı anda boyun germe işlemi de uygulanabilir. Operasyon sonrası 1. gün, sızan kanı dışarı almaya yarayan dren denilen ince borular alınır. Yüzdeki şişlik yaklaşık 2 hafta içinde geriler.

Yüz germe estetiği için doğru yaş nedir?

Yüz germe operasyonu için doğru bir yaş sınırı yoktur. Yüz bölgesinde yaşanan sarkma sonucu ortaya çıkan yorgun ve yaşlı bir görüntüden kurtulmak istediğinizde o yaş doğrudur.

Yüz germe operasyonu başka operasyonlarla birlikte yapılabilir mi?

Uzun ameliyat sürelerine yönelik her hangi bir medikal sorununuz yok ise

yüz germe ameliyatıyla birlikte, göz kapağı, kaş, burun ve kulak ameliyatları kombine edilebilinir.

Ameliyatsız olarak yüz germe operasyonları yapılabilir mi?

Hastanın yüz bölgesinde yaşadığı sıkıntı başlangıç aşamasında ya da hasta ameliyat olmak istemiyorsa alternatif çözümlerle yüz germe operasyonları yapılabilir. Cilt kalitesini arttırmak ve sıkılaştırmak adına lazer tedavileri, enjeksiyonlar, radyofrekans, mezolift ve kök hücre tedavileri ile cerrahi dışı uygulamalarla çözüm bulunabilinir.