Mezoterapİ

Close
Medikal Estetik

MezOTERAPİ

Mezoterapi çok ince ve kısa iğne uçları kullanılarak, cilt yenileme, lifting, leke tedavilerinde, selülit, bölgesel incelme ve saç tedavisinde yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Enjeksiyon sayısı, hastaya, hastalığa ve yapılacağı bölgenin yapısına bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Mezoterapi en çok selülit ve bölgesel zayıflama amaçlı kullanılanılır. Ayrıca kırışıklıkların giderilmesinde, saç tedavisinde ve cilt gençleştirmede başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Mezoterapinin avantajları nelerdir?
– Sonuçların hızlı ve kesin olması
– Cerrahi yöntemlerin aksine lokal ve ya genel anestezi gerekmemesi
– Uygulamadan sonra kişinin günlük aktivitelerini dönmesi
– Kozmetik yöntemlere göre çok daha etkin sonuçlar alınması
– Kısa sürede gerçekleşmesi

Mezoterapi ile Selülit Tedavisi ve Bölgesel Zayıflama:
Mezoterapi uygulamasıyla yağ bloklarını yıkıp, kan dolaşımının artmasına sağlanır. Seanslara düzenli bir şekilde devam edildiğinde selülitlerde azalma, hızlı incelme ve zayıflama meydana gelir.

Bölgesel zayıflamada Mezoterapinin en büyük avantajı zayıflama sağlanırken sarkma probleminin olmaması. Uygulama ile özellikle gebelikten sonraki yaşanan sarkmaların toparlanmasında başarılı sonuçlar elde edilir.

Saç Mezoterapi:
Mezoterapi uygulaması içerdiği mineral ve vitaminler sayesinde saç köklerini besler, güçlendirir ve canlandırır. Uygulama öncesi İlk olarak saç dökülme nedenleri araştırılır ve varsa bir neden tedavi edilir.

Mezoterapi ile Cilt Gençleştirme:
Deri altına enjeksiyon yoluyla yapılan uygulama hücrelerin yenilenmesi, kollajen ve elastin üretiminin artmasını sağlar. Cildi canlandırmak, lekeleri tedavi etmek, sarkmaları toparlamak, kırışıklıkları açmak ve ilerde ciltte oluşacak etkileri azaltmak için uygulanır. Mezoterapi uygulamasıyla cilde ferah ve parlak bir görüntüde kazandırılır.

Mezoterapi uygulamasında sonuç ne zaman alınır?
Uygulamaya ve vücut yapısına göre cevap değişir ama genel olarak 2-3 seansta sonuç alınmaya başlanır.

Mezoterapi uygulaması sonrası neler yaşanır?
– Hasta uygulama sonra günlük yaşama geri döner.
– Enjeksiyon bölgesinde geçici ezik ve çürükler oluşabilir.
– Kullanılan maddeler sistemik dolaşıma karışmadığı için yaşanan
sorunlar geçicidir
– Hafif yanmayla birlikte kaşıntı, morluk ve kızarıklık oluşabilir. Morluklar ise 1 hafta içinde geçer.