Meme Büyütme

Close
Yag Enjeksiyonu

Meme Büyütme

Daha diri ve büyük göğüslere sahip olmak için silikon dışında alternatif olarak yağ enjeksiyon yöntemide kullanılmaktadır. Meme büyütme uygulaması kişinin karın bölgesinden yağ alınarak gerçekleştirilir.

Uygulamanın en önemli kriteri kişinin vücudunda yeterli miktarda yağ fazlalılığının olması gerektiğidir. Ayrıca kalıcılığı artırmak için kök hücreden zenginleştirilmiş yağ enjeksiyonları yapılabilir. Bu yöntem meme büyütmede %80’e varan kalıcılık sağlamaktadır.

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme ameliyatında ideal büyüklük için kişinin kilo ve boy oranı önemlidir. Silikon gibi kalıcı bir gögüs büyütme yöntemi değildir.

Ameliyattan bir yıl sonra, enjekte edilen miktarın %50-70’i kalmaktadır. Bir yıl sonra uygulamanın tekrarlanması gerekmektedir.

Yağ enjeksiyonu ile meme ne kadar büyütülebilir?
Silikon yöntemiyle yapılan operasyonlarda meme 150-450cc arasında büyütme yapılmaktadır. Yağ enjeksiyonu yöntemiyle yapılan operasyonlarda 300cc’ye kadar meme büyütme işlemleri yapılabilir. Hasta daha büyük bir memeye sahip olmak isterse 3 ay sonra ikinci bir operasyon gerçekleştirilir.

Yağ enjeksiyonuyla meme büyütme işlemi sonrasında neler yaşanır?
– Hasta aynı gün taburcu olur.
– Göğüs bölgesi dışında daha çok yağ alınan bölgelerde şişlik ve morluk oluşumu görülebilir.
– Göğüs bölgesinde az bir ödem oluşur. Yaklaşık 15 gün içinde düzelir.