Lenfdrenaj

Close
Wellness

Lenfdrenaj

Vücudumuzdaki ödemlerin atılmasını sağlayan, hücre ve dokulara besin taşıyan Lenf drenaj sistemi sağlığımız kadar güzelliğimiz için de önemli bir göreve sahiptir. Lenf sistemi ne kadar hızlı olursa vücutta biriken zararlılar güzelliğine o kadar az zarar verir.

Lenf Drenajı adı verilen masaj uygulamasının amacı kan dolaşımında önemli bir yer tutan lenf sıvısının hızını artırmaktır. Lenflerin hızlı çalışmasıyla ciltte ve deri altında bulunan yağ tabakalarındaki toksinler vücut dışına atılır. Lenf Drenaj ile kilolara neden olan toksinlerin vücuttan atılmasına ise artan kan dolaşımı sayesinde ortaya çıkan oksijenin dokulara ulaşması sağlar. Özellikle cilde yakın bölgelerdeki bulunan yağ dokularını eritmek için lenf drenajı yöntemi kullanılmaktadır.

Lenf Drenajı masajının diğer uygulamalardan en büyük farkı ise hiçbir ürünün kullanılmadan yapılması. Selülit yönelik uygulamalarda kişi isterse selülit giderici yağlarla uygulama yapılmaktadır.

Lenf Drenaj masajıyla ortaya çıkan toksinler nasıl vücuttan atılır?
Ayak uçlarından boyuna kadar yapılan Lenf Drenaj masajıyla ortaya çıkan sıvı ve toksinlerin vücuttan idrar yoluyla atılması sağlanır.

Lenf Drenaj hangi durumlarda kullanılır?
– Vücutta biriken toksinlerin atılmasında
– Hastalık sonrası ortaya çıkan ödemlerde
– Zayıflamak için başvurulan tedaviye destek olarak
– Hamilelik sonrası ortaya varislerin giderilmesinde

Lenf Drenaj hangi bölgelere uygulanabilir?
Lenf drenaj uygulaması gereği zaten tüm vücudu saran bir tedavi şeklidir. Bu yüzden vücudun tamamına uygulanır. Bölgesel anlamda her hangi bir sakıncası yoktur.

Lenf Drenaj uygulaması sonrası neler yaşanır?
– Lenf Drenaj sean sayısı kişiye ve tedaviye göre farklılık gösterir.
– Seanslar yaklaşık 20-25 dakika sürer. 2-3 gün aralıklarla uygulama yapılır.
– Uygulama sırasında herhgangi bir ağrı ve acı hissedilmez.
– Selülit sorunlarında netice ortalama 10-15 seanstan sonra görülmeye başlanır.